13. reedel selgitati kümnes Laheda SK Bowlingutäht

Posted on mai 15, 2016

Sellisel kurja kuulutaval kuupäeval nagu 13.mai reede, sai teoks Laheda SK X Bowling Cup. Osavõtu rekordeid ei püstitatud, kuid sellele vaatamata oli mängijad piisavalt. Võistlustulle asusid 9 naist ja 15 meest.

Mängud algasid eelvoorudega, mis panid paika asetuse play-offiks. Naiste turniiri esikoht läks esmakordselt osalenud Kerlile. Tema võit ei tulnud sugugi kergelt. Juba finaali jõudmisel oli tal piisavalt õnne, et sai parima teise kohana edasi. Veel intrigeerivamaks osutus finaal, kui mängu saatus oli hoopis Kaili otsustada. Tal oli vaja viimases kümnendas voorus maha saada 15 kurikat. Esimene vise maandus rennis ja näis, et võitja on selgunud. Teise viskega õnnestus kõik 10 kurikat maha saada ja see tähendas viimast otsustavat viset. Paraku 5 kurika asemel lõpetas kuul taas rennis ja seega Kerli võidusumma oli 119p ja Kaili hõbeda tulemus 115p. Pronksi jagasid õed Katrin ja Karina. Karina alustas võistlust päeva parima naiste skooriga – 140p. Kahjuks edasi läks vormikõver langevas suunas ja pronksi sai kaela seekord Katrin.

Meeste turniiri esimest poolt saab kokku võtta sõnadega „Tark ei torma!“. Eelvoorus enda trumpe lauda ei käidud ja tulemused jäeti oluliste mängude jaoks. Veerandfinaalides suurüllatusi ei sündinud, pigem saab ära märkida, et eelvooru 14 paigutus Innar ja 15 number Dainis, tagasid kohad poolfinaalides. Poolfinaalis ei saanud turniiri peafavoriit Tarvo oma mängu üldse käima ja kõigi üllatuseks tal finaali asja polnudki. See-eest pääses sinna aga Innar, kui parima teise koha omanik. Poolfinaalide võidud said Olev, Allar ja Davis.

Finaal oli väga põnev. Esimesed 4 vooru mindi võrdselt. Esimesena jäi maha Innar. Seejärel eksis ka Allar. Olev vedas finaali, oma edu tagas ta kolme järjestikuse strike viskega. Järgmisena eksisid ka Davis ja Olev. Olev suutis oma edu hoida ja Allari lõpuponnistusele suutis Davis vastata ning medalid jagati tulemustega Olev 180p, Davis 169p ja Allar 164p.

Järgnes superfinaal. Kerli sai loosi tulemusena 40 punkti edu Olevi ees. Olev tegi enda kohta enam vähem tavalise 160 punkti ära, aga kahjuks sellest jäi väheks. 13 reede oli siiski Kerli päev. Superfinaalis tegi ta oma parima tulemuse sellel õhtul – 133p. Liidame juurde 40 ja tulemuseks 173p, mis annab karika aastaks hoiule Kerlile.

Lisaks medalitele ja karikale jagati veel eriauhindu. Õhtu parim tulemus oli 196 punkti, selle minikarika saab endale lohutuseks Tarvo. Enim strike – 14, viskasid lausa 3 meest (Olev, Davis ja Tarvo). Kuna nad kõik olid juba auhindu saanud, siis otsustati see auhind järgmisele anda. Järgnesid 11 strike visanud Allar ja Innar. Hea töö eest anti seekord auhind Innarile. Juubeliürituse puhul anti seekord välja ka lohutusauhind tagumise otsa tegijale, selle teenis Margus.

Tulemused ja tabelit leiate siit. Kohtume juba aasta pärast.