7-võistlusel purustati rekordeid

Posted on aug. 30, 2015

Laheda SK lõpetas suve traditsioonilise seitsmevõistlusega. Võrreldes varasemate aastatega jäi osavõtt veidi tagasihoidlikumaks, aga kõik paremad olid sellele vaatamata kohal.

Eelmisel aastal dramaatilise lõpplahenduse saanud võistlus, tõotas ka seekord pingeline tulla. Toona valusa kaotuse saanud Cristofer polnud küll veel 100% vigastusest taastunud, aga tahtmist näis olema rohkem kui küllalt.

Juba esimese ala 60m jooksus alustas Cristofer uue sarja rekordiga 7,59. Allar alustas veidi tagasihoidlikumalt. Kõrgushüppes andsid mõlemad mehed võrreldes eelmise aastaga 5cm ära. Selle põhjuseks oli kindlasti kõrgushüpet seganud vihm, mis tegi hoojooksu libedusest tingituna ettevaatlikumaks. Alavõit tsaditsiooniliselt Allarile. Kolmas ala kaugushüpe sai ilmselt määravaks. Kui Allar tegi väga korraliku 5.85 , siis Cristofer suutis paugutada veel omakorda 6.35 , mis taas võistluse rekord. Järgnenud kettaheites sai parima tulemuse Rando, kes jagelisid Tauriga kolmanda koha nimel. Kulla konkurentsis andis Allar taas väärtuslike punkte ära võrreldes Cristoferiga. Järgnenud kuulitõuge andis alavõidu taas Allarile, kes tegi kogu võistluste ajaloo enda parima soorituse 10.94 , mis siiki jäi veel 8cm alla võistluse rekordtulemusele. Eelviimane ala odavise pani põhimõtteliselt paika medaliomanikud. Cristofer tõestas veelkord oma vormi, kui põrutas ka oda 47.17 , mis jäi poole meetriga alla meie rekordkatsele. 1000m jooksule minnes teadsid kõik juba, kuidas medalid jagatakse. Medalikohtade vahed jooksudistantsil olid ca 30 ja rohkem sekundit. Jooksu võidu võttis Raul, kes spurtis lõpusirgel Allaril eest. Kui Cristofer ületas finišijoone, siis sitsmevõistluse summas näitasid numbrid uut võistluste rekordit 5737 punkti. Esimest korda pidi 5457 punkti ja hõbedaga leppima Allar. 4980 punktiga võttis kolmanda koha Tauri. Kogu tabel.

Kõigil aladel tegid kaasa 10 võistlejat, kokku käis mehi seekord areenil 12.

Naiste võistluses oli konkurents samuti läbi aegade hõredaim. See-eest oli võistlus põnev, sest kõik kolm osalejat teenisid alavõite. Kokkuvõttes teenis esmakordselt esikoha Diana isikliku rekordi 3176 punktiga. Teiseks tuli Jaanika ja kolmas Eeva.

Järgmisel aastal on meil juubeliaasta ja plaanis vähemalt osaluses rekordeid püstitada. Oli tore spordisuvi. Edasi jätkuvad tegevused valdavalt juba saalides ja kaugel see talvehooaeg enam ongi.