Esimene kodumäng Rahvaliigas

Posted on juuni 7, 2012

7.juuni õhtul toimus Tilsi staadionil kauni päikeseloojangu saatel järjekordne Rahvaliiga kohtumine Laheda SK ja Antsla võistkondade vahel. Meile oli see mäng omamoodi eriline. Esiteks mängisime esmakordselt kodustaadionile paigaldatud tribüünide ees ja teiseks vilistas meie mängu Tilsi staadionil esmakordselt naiskohtunik. Meie rõõmuks oli inimesi vähemalt mängu lõpuks staadionile kogunenud umbes 60 või isegi rohkem. Kogu meeskond on kõigile kaasaelajatele siiralt tänulikud.

Mängule eelnenud arupidamisel alahindasime vastast pisut ja mängule sai mindud kindlate võidumõtetega. Mõeldi, et 3 punkti on juba käes. Mängu algus päris nii ei kulgenud. Võimalik, et vähese kokkumängu tõttu, polnud mängijad üksteise liikumistes ja võimetes ühisel lainel. Sellele vaatama suutsime õnnega pooleks mängu skoori avada 20 minutil, kui Heigo Prüüs, pealtvaatajatele juba lootusetuks muutunud olukorrast, suutis ikkagi kena kaarpalli karistusala joonelt lati alla saata. Veidi hiljem kaldus initsiatiiv Antsla meeskonnale ja palju ei puudunud viigist, kas päästsid kaitsjad viimasel hetkel või väravavaht. Poolaeg lõppes eduseisul 1:0.

Teine poolaeg algas kohe külma duššiga, kui meie kaitse eksis sööduga ja vastased realiseerisid üks-üks olukorra väravahi vastu, seisuks 1:1. Järgnes võrdsete mäng, kus paremad võimalused olid vastasvõistkonnal ja oli aeg hiilata meie väravavahil, kes võttis ära mitu vastaste ülekaalus kiirrünnakut. Laheda väravat kaitses täna Mihail Važnõi, keda võib pidada täna kindlasti üheks meie primaks mängijaks. Teise poolaja keskel hakkas pall rohkem püsima meie võistkonna käes ja meestel nagu oleks meelde tulnud, mida palliga tegema peab. Vastase kaitse segadusest said lausa kaks meie mängumeest väravavahiga silmitsi ja vanameister Gunnar Asi suutis palli väravavahist mööda saata. Kodupubliku rõõmuks oli seis nüüd taas soodne 2:1. Järgnevates rünnakutes jätsid meie ründajad veel mitmeid häid võimalusi kasutamata, kuni 83minuti antud nurgalöögist suutis Gunnar taas palli omaks võtta ja pöördelt üle kaitsjate ja väravavahi lüüa. Seis juba 3:1. Kolm minutit hiljem teenisime karistuslöögi, mille lõpuks suutis kaunilt peaga realiseerida Mirko Hurt. See jäi ka viimaseks tabamuseks täna. Laheda SK võitis tulemusega 4:1 ja jätkab turniiri võidukalt. Teise parima mängija tiitli saab tänases mängus, kahe väga otsustava värava autor, Gunnar Asi.

Mängida on jäänud veel 6 mängu ja vastased lähevad aina tugevamaks. Järgmine mäng on taas koduväljakul 21.juuni õhtul kell 19.00.