Esimene vasikas ei läinudki aia taha!

Posted on sept. 11, 2016

Esmakordselt meie Rahvaliigas osaletud aastate jooksul oleme jõudnud playoffmängudele. Rahvaliiga B tasandil alustas mängimist üle Eesti 60 võistkonda. Moodustunud kaheksast alagrupist pääsesid kohamängudele 4 paremat ehk kokku 32 võistkonda. Nädala algul toimunud loosi tahtel saime õiguse mängida kodus ja vastaseks tuli FC Valga Kuradid. Eelmisel hooajal olime kohtunud korra Valgas, kui meil õnnestus võtta 3:0 võit.

Täna oli lausa suurepärane ilm palli mängimiseks. Võibolla isegi liiga palav. Vaadates selle hooaja varasemaid mänge, siis paraku meil oli tavapärase pika vahetusmeeste pingi peal ainult 2 meest. Tahaks meestele südamele panna, et oma elu saab paremini planeerida ja kui lubadused on antud, siis peab neid ka pidada oskama. Vastastel oli mehi kohal ühe võrra rohkem kui meil.

Mäng algas meie suurema pallivaldamisega ja kohe ka olukordade tekitamisega. Mängu skoori avas 11.minutil Siim, kui ta peaaegu keskjoonelt kõrge palli värava suunas saatis, mille küll väravavaht esmalt püüdis, aga kohe üle pea endale väravasse pillas. Kümme minutit hiljem kõmmutas Cristofer Siimu söödust väravavahile püüdmatult seisuks 2:0. 27.minutil proovis Ivo õnne, kui lõi 25 meetrilt kauni kaarpalli, mis maandus latiripsust ristnurgas. Esimesel poolajal oli vastastel ainult 2 ohtlikumat olukorda, kus Allar pidi veidi rohkem pingutama. Meil see-eest oli võimalusi hulgim. Kui esimeste olukordade puhul, mis väravaga lõppesid, võib rääkida ka õnnefaktorist, siis poolaja lõpus paraku paistis kõik minevat tavapärast rada, kui me palli sisse ei suuda lüüa. Eriti palju sai proovida Cristofer, paraku sai pihta ainult väravavaht. Võimalusi oli ka teistel. Poolaeg siiski 3:0 meile.

Teisel poolajal hakkasid vastased rohkem palli hoidma ja proovisid mängu meie poolele suunata. Sellest tulenevalt suutsime kohe ilusa vasturünnaku organiseerida. Cristoferi ristsöötu lõikama läinud väravavahist suunas Davis palli mööda, kaitsja tegi ennastsalgavat tööd, kui enne väravajoont lamades tõrjus palli käega, aga põrkunud palli suunas Davis siiski väravasse. Vastasel juhul oleks kohtunik pidanud määrama penalti ja kaitsjale punast kaarti näitama. Sellises eduseisus hakkasime muutuma lohakamaks, kindlasti tegi ka väsimus oma töö. Vajusime liiga enda värava ette kogu meeskonnaga ja see andis vastastele võimaluse oma väravat püüdma hakata. Esimese tabamuse saavutasid vastased meie meeste hetkelisest segadusest, kui ei suudetud palli ära klaarida ja Allar Joandi tegi seisuks 4:1. Mängida jäi veel pisut üle poole tunni. Mäng muutus üldse koledaks. Pidevalt olid mängijad siruli maas, küll vigade tulemusena või siis simuleerides. Arvestades, et tegemist on siiski playoffmänguga, siis sõnelemisi nii omade vahel kui ka vastastega oli päris palju. Valga surve kandis vilja, kui Siim tõmbas kastis jalad alt vastaste mängijal ja nad teenisid 69.minutil penalti. Allar küll arvas nurga ära, aga Veiko Marani löögis oli piisavalt jõudu, et see pall väravas maandus. Võimalusi jagus veel mõlemale võistkonnale. Küll päästis taas Valga kaitsja rinnaga palli väravajoonelt, mitmeid palle püüdis ka Allar. Viimastel minutitel said veel vastased nurgalöögist pealelöögile, kui pall tabas latti ja sealt maha põrkas. Kas pall oli väravas või ei, seda kindlalt ei teagi. Kaitsjad väitsid EI, ründajad JAA, aga kohtuniku silmad väravat ei fikseerinud ja seisuga 4:2 saavutasime oma esimeses playffmängus võidu.

Täna teenitud võit tähendab, et oleme jõudnud Rahvaliiga B tasandil nüüd juba 16 parema võistkonna hulka. 20.septembril loositakse järgmised vastasseisud. Kui loos võimaldab taas koduväljakul mängida, siis ootame taas meie toetavat publikut kaasa elama!