Hooaja viimane kohtumine Rahvaliigas

Posted on aug. 21, 2012

21.augusti jahedal suveõhtul toimus Rahvaliigas Laheda SK jaoks selle hooaja viimane kohtumine. Hooaja eesmärgi täitmisest oli puudu veel 1 võit. Kohtuti võrdse vastasega ja tulemus mängu lõppedes oleks võinud olla mõlema kasuks.

Mäng algas kohe mõlemapoolsete võimalustega, aga kahjuks esimese värava said kirja vastased. Kõik sai alguse vastaste nurgalöögist, mis tegelikkuses ületas õhus lennates mõttelise väljakupiiri, mida kahjuks kohtunik ei näinud. Pall langes otse lati kõrvalt värava ette ja meie kurvastuseks suunas meie kaitsja Raul, selle oma väravasse. Kolm minutit hiljem oli põhjust rõõmustamiseks, kui Davis suunas väravavahile püüdmatult umbes 20 meetrilt palli taha nurka. Jätkus mõlemapoolsete võimaluste mäng, kuni meie meestel õnnestus vaheltlõige ja mitme mehe koostööst sündis järjekordne värav. Gunnari hea söödu suunas väravale Davis, mille küll väravavaht tõrjus, aga tagasipõrkunud palli virutas omakorda võrku Mirko. Paraku me kaua rõõmu tunda ei saanud. Vastastel oli taas nurgalöögiolukord, esimene tsenderdus suudeti tagasi lüüa, aga sellele järgnenud tsenderdusest oli pall vastase ühepuutelöögist väravas. Poolaeg lõppes seisuga 2:2.

Teine poolaeg alagas meie initsiatiiviga. Oli päris mitmeid võimalusi, kahjuks realiseerimine ei õnnestunud. 68.minutil murdis Siim jõhkralt maha vastaste mängija meie trahvikastis ja penalti oli tõsiasi. Vastane realiseeris selle kindlalt. Tasapisi toibuti sellest ja tekkisid uued võimalused. Meie kurvastuseks ei löönud me kindlaid võimalusi ära. Lõpus suruti vastaseid päris kõvasti ja lõpuks kandisid pingutused ka vilja. Umbes 3minutit enne mängu lõppu tõmmati Davis trahvikasti joonel maha (kohtunik oleks määranud penalti, aga lasi olukorral veel edasi minna), kuid jõudis veel palli sööta ja õigel ajal jõudis pallini Tauri Tigasson, kes lõi oma esimese ja väga tähtsa värava Laheda võistkonna eest. 3:3 oli juba hea tulemus, aga kõik ei olnud veel sellega leppinud ja paar minutit hiljem oli taas värava ees olukord, mille sedapuhku lõpetas Mirko ja meie suureks rõõmuks jäi see tulemus ka mängu lõppskooriks – 4:3!

Meie saldo kaheksast mängust oli 4 võitu, 1 viik ja 3 kaotust, kokku 13punkti. Hooaja eesmärk saada vähemalt 12punkti ja kaotada vähem kui võita, sai edukalt täidetud.