I Liigas pool põhiturniirist läbi

Posted on nov. 14, 2013

Eesti I Liiga on usinalt käima läinud. Alagrupimängud on jõudnud juba poole peale. Tundub, et ka Kala võistkond on esimesest kohmetusest üle saanud ja tabeliseis muutub vaikselt lootusrikkamaks.

Turniiri esimesed 2 mängu olid kohe eeldatavate favoriitidega. Esimeses mängus võõrsil suudeti Balteco vastu enamus mängu võrdselt pusida, siis lõpuks kogemused tõid võidu siiski võõrustajatele 70:63.

Seejärel tuli sõit Kohilasse, kus ootas eelmise aasta I Liiga võitja Kohila SK /Elion /Webware. Selles mängus me väga palju võrdset mängu pakkuda ei suutnud ja tugevam võttis kindlalt oma – 80:49.

Kolmas vastane oli BC Kalev II (Cramo duubelvõistkond), kes tuli külla meile Põlvasse. Peale tasavägist poolaega tegid vastased otsustava spurdi kolmandal veerandil ja seda vahet enam vähendada kahjuks ei õnnestunud. Mäng Kalevi kasuks 68:59.

Neljas voor viis meid taas Tallinnasse TLÜ / Kalevi (Tallina Kalevi duubel) vastu. Esmalt lõi vastaste eriti kiire mängustiil meid rivist välja, aga õnneks saadi sellest üle ja peale 32 mänguminutit olid tablool veel viiginumbrid. Seejärel tabas võistkonda 3-4minutiline mõõn, kus ise skoori ei tehtud ja lisaks teenis ka üks meie võtmemehi Mairo Padar viienda vea. Tekkinud vahet enam tasa teha ei õnnestunud ja tuli vastu võtta järjekordne kaotus 90:81.

Kaotustest hoolimata pead norgu ei lastud, sest hooaja algus sarnaneb eelmise aasta II Liiga algusega, kus esmalt ei saadud samuti kuidagi võidusoonele ja lõpuks saavutati teine koht. Järgnes tihe nädalavahetus, kus nelja päeva jooksul tuli mängida 3 mängu. Nendeks mängudeks oli Inglismaalt tagasi jõudnud ka meie üks põhimängujuhte Taavi Leetus.

Esimesena tuli rinda pista Põlvas TTÜ SKga (TTÜ KK duubel). Vastased ei olnud Põlvasse saabunud oma parimas rivistuses, aga see ei teinud neid kuidagi kergemalt võetavamaks. Mäng algas hoopis vastupidiselt ootustele. Vastased alustasid mängu 17:0 spurdiga ja juhtisid ka 22:2. Meie meeskonnal kulus esimeste punktide saamiseks 6 ja pool minutit. Õnneks saime sellest siiski üle ja juba poolajal oli tablool viik. Teisel poolajal jätkus võrdne mäng, mis tasapisi kaldus meie kasuks. Lõppskoor 84:75, mis ühtlasi märkis meie võistkonna esimest võitu I Liigas. Vastastest tegi meile paksu pahandust Põlvamaa enda mees Kevin Liivamägi, kes kostitas meid 30 punktiga.

Kohe järgmisel hommikul kohtusime Tartus TÜ IIga (TÜ Rocki duubel). See mäng oli täpselt vastupidine TTÜ mänguga. Peale mõningast kohmetust alguses, suutsime teha võimsa spurdi ja mängu juhtima minna 40:18. Võimalik, et kiire ja võimas algedu uinutas ja tegi loiuks. Poolajaks oli edust alles jäänud ainult 5punkti. Peale kolmandat veerandit olime juba ise üle 10 punkti maas. Õnneks päris ära ei lagunenud ja viimasel veerandil tekkis meil lõpus veel võimalus, aga vastased olid vabavisetel täpsed ja meie üritused ei tabanud. Tuli vastu võtta napp kaotus 82:86.

Tulevikku arvestades, siis oli järgmisel mängul suur kaal. Sõitsime Tallinnasse BC Kalev II vastu. Mäng algas meie ootustele hoopis erinevalt. Põlvas toimunuga olid vastased palju agressiivsemad ja mängisid palju kiiremat korvpalli. Kindlasti mõjutas seda ka faktor, et pingilt juhendas Allan Dorbek. Esimesel poolajal ei saanud me kuidagi rünnakut toimima ja ka kaitses oli ebakõlasid. Teise veerandi lõpp kujunes veidi helgemaks ja Erkki hull poolaja lõpukolmene tõmbas kõigil kindlasti emotsiooni ülesse. Kolmandal veerandil suutsime näidata tõeliselt head kaitset ja viimasele veerandile mindi viigiseisult. Mäng kulges lõpuni punkt-punktis ja seekord väljusime pingelisest lõpuheitlusest võitjatena meie – 67:65. Mängu meheks võib pidada kindlasti Mairo Padarit.

Tabelis on meil nüüd 2 võitu ja 5 kaotust. Sellest seisust on veel kõik võimalused tõusmaks vahegrupi mängudel ülemisse gruppi või langedes alumisse (võtta kaasa niipalju võite kui võimalik).

Järgmine mäng on taas kodus 24.november Kohila SKga.