Jätkame ilma kaotuseta!

Posted on juuli 14, 2013

Kõrbepalavuse vahelduseks toimus Tilsi staadionil järjekordne Rahvaliiga mäng, meie meeskonnale oli see juba kuuendaks mänguks. Viies mäng küll jäi mängimata, hetkel küll mitteametlikult, aga Roosu SK võistkond loobus edasisest mängimisest ja 6.juulil toimuma pidanud mäng jäi ära. Loodetavasti ei tule hiljem mingeid uusi üllatusi selle kohtumisega ja tabelisse saab kirja meile loobumisvõit 3:- (hetkel pole need punktid veel tabelisse kantud).

Tänane vastane JK Valgjärve / Kõlleste on meie jaoks olnud alati väga raske. Ka nemad osalevad Rahvaliigas esimesest hooajast alates. Paraku seni olid kõik varasemad mängud võitnud nemad – esmisel hooajal 8:2, teisel hooajal 7:5 ja eelmisel hooajal napilt aga kindlalt 2:1. Seega oli oodata rasket mängu. Ka polnud enne mängu kiita seis mängumeestega. Paljusid põhimehi kimbutasid vigastused. Kohal oli täna siiski 14 mängumeest, vastastel maksimaalne lubatud 18 meest.

Meie mängujooniseks, niivõrd kuivõrd me seda kokku leppida üritame, oli 4-5-1 taktika. Üritasime kaitsest lähtuvalt mängida. Mäng kujuneski väga võitluslikuks ja paraku ka mölalõugade sõnasõjaks.

Esimene meie ohtlikum võimalus oli 25.minutil, kui meie värskeim täiendus Toni tsenderdas palli karistusalasse, kus meeste segaduses ei tabanud palli Cristofer. Veidi hiljem, aga oli taas olukord, kus vastaste väravavahi ebaõnnestunud tegutsemisest tulenevalt avanes suurepärane võimalus Üllaril ja seisuks oligi 1:0. Veidi hiljem oli taas kaugelt karistuslöögi võimalus, kus kõrge pall värava suunas langes ja ka sisse läks, kuid Gunnar oli seganud veavääriliselt väravavahti ja seekord väravat ei loetud. Enamus ajast valdasid palli siiski vastased. Esimesel poolajal tegi Allar 2 väga head tõrjet ja korra tekitas ise ka ühe ohtliku olukorra, mis meie õnneks siiski resultaati ei muutnud. Seevastu kohe peale vastaste nurgalööki õnnestus meil suurepärane vasturünnak, kus Gunnari ja Cristoferi koostööst sündis seisuks 2:0. See oli Cristoferi esimene värav sellel turniiril. Poolajale mindigi seisul 2:0.

Teisele poolajale minnes üritasime pea külmana hoida. Õnneks täna tekkis vastastel see probleem, mis meil alatihti ohtlikuks saab – omavahel tülitsemine. Ilusa Toni tsenderduse suunas peaga väravasse taas Üllar – 3:0. Nagu ka esimesel poolajal, valdasid palli rohkem vastased. Meie seevastu suutsime päris palju vasturünnakuid korraldada. Võimalusi oli mitmeid, korra käis pall ka väravalatis. Täna õnneks ei saanud saatuslikuks see, et kui ise ei taha lüüa, siis lüüakse sulle. 80.minutil lõpetas ilusa söödumängu Cristofer lüües trahvikastijoonelt õhust tulnud palli väravavahile püüdmatult. Kolm minutit hiljem vormistas oma kübaratrikiga lõppseisuks 5:0 Üllar. Seega jätkame turniiri veel ilma kaotusteta ja tõusime taas mõneks ajaks tabeli tippu.

Jäänud on veel 4 mängu. Tisli staadionil kohtume JK Põlva Harrastajatega ja favoriidi koormat kandva Värska Originaaliga, võõrsil tuleb mängida JK Kose ja ANTSLA võistkonnaga.

Täname taas publikut, keda oli täna üle 70 staadionile kogunenud.