Jõudu jagus ainult esimeseks kolmandikuks …

Posted on juuni 9, 2015

9.juunil algas järjekordne Rahvaliiga hooaeg kodusel Tilsi staadionil. Külla tulid noored jalgpallisõbrad Räpinast. Meeste kohta võib öelda seda, et enamus on endised FC Lootose kasvandikud nooruspäevilt (koolipoisi east).

Mäng tõotas tulla võrdsete heitlus. Algus oligi võimalusi ühele poole ja teisele. 17.minutil õnnestus poolkaitsest tulnud sööt Üllaril kaitsjast ja väravavahist mööda suunata ja jäi üle ainult pall tühja väravasse lükata. Mängu algus paistis ilus – 1:0. Jätkus võrdne mäng. 25 minut oleks võinud muuta mängus meie kasuks palju. Nimelt tabati 2 korda järjest latti ja kõige lõpuks sai olukord saatuslikuks meie avavärava lööjale, kui ta pidi lõhkise kulmuga väljakult lahkuma. Sellest hetkest hakkasid mänguohjad vastastele üle minema. 38.minutil ei suutnud kaitsjad palli ära klaarida ja Märt Tolmusk viigistas seisu. Poolaja lõpu eel suutsid vastased lüüa ka juhtvärava, kui otse nurgalöögist tabas Kauri Kütt. See lõi meie meeskonna veidi rivist välja.

Teisel poolaja algus oli taas võrdne mäng, aga ohtlikumalt tegutsesid siiski vastased. Ka Üllari pea sai poolajal kinni teibitud, aga mitte jäädavalt – teda ootasid veel peale mängu ees õmblused. Kindlasti oli üks suur segav faktor madal ere päike, mis meie väravavahi nägemise märgatavalt halvemaks teisel poolajal tegi. Paraku teise poolaja väravad tulid vastasele meie väikeste kingitustena, küll ei suutnud väravavaht korralikult palli kontrolli alla saada või eksisid kaitsjad. 64.minutil lõi oma teise värava Kauri Kütt ja veel kaks lisas Romet Palmik 72 ja 89 minutil. Meie võimalused teisel poolajal olid väga minimaalsed. Korra põrutas Cristofer kaugelt pommi, mille vastaste väravavaht püüdis ja Rando karistuslöök suunati samuti efektselt üle lati.

Võimalik, et skoor päris tegelikku jõudude vahekorda ei näita, kuid 1:5 kaotus on tõsiasi. Vastane vääris võitu rohkem. Püüame jääda realistideks ja võtta siiski seda hooaega kui meelelahutust ja võimalust sportlikult aega veeta. Suur tänu publikule, keda oli kogunenud tribüünidele ca 40 inimest. Järgmine mäng juba 12.juuni taas Tilsi staadionil.