Kõik ilus saab ükskord otsa!

Posted on okt. 2, 2016

Tänasel sügispäeval, mida saatis pidev seenevihm, tuli meile Rahvaliiga veerandfinaalis külla Tallinnast FC Error United. Vastane saabus Tilsi 12 mängumehega.

Kohe mängu esimestest minutitest oli näha, et vastased on väga distsiplineeritud ja rahulikud. Mängu alguses hoidsid vastased rohkem palli ja meie vajusime liiga enda poolele. Olime kuidagi tavalisest loiumad. Meie kaitsjad ei tundnud end väljakul kõige kindlamalt, sest märg pall oli ettearvamatu. Pidevalt tekkis olukordi, kus me kindlana näivad pallid suutsime klaarimata jätta (võimalik, et pole harjutud märga palli mängima). Vastasel oli esimesel poolajal üle 10 nurgalöögi. Mitmed nendest oleksime me ise enda väravasse saatnud. Paraku 2 nendest suutsid vastased ka ise võrku lüüa, mõlemas olukorrus ei suutnud meie erinevad mehed palli ära klaarida. 33.minutil sai värava kirja Heiko Kask ja 45.minutil Heigo Kriibi. Ka meil olid oma võimalused, parim nendest Tõnul, kui ta nurgalöögi peaga latti suunas. Poolaeg 2:0 vastastele.

Teise poolaja algul eksisime taas palli karistusalast välja löömisega ja kohe tekkis vastastel võimalus, mille realiseeris Martin Joller. Peale seda ärkasime ka meie. Saime lõpuks krambist üle. Võimalusi tekkis ridamisi, aga väravasse ei tahtnud pall kuidagi minna. 61.minutil saime kontrasse, kus Kaarel sai väravavahiga silmitsi. Väravavaht suutis ta otsajoone juurde suunata ja paar korda ka Kaarli tsenderduse ürituse blokkida. Õnneks ei jätnud ka Kaarel jonni ja suutis siiski tsenderduse värava ette suunata. Pall oli teel meie ründajateni, aga enne seda otsustas kaitsja Martin Veisman ise palli peaga väravasse suunata, paraku oma väravasse. 3:1 ja mäng sai uue hingamise. Kindlasti sai määravaks ka see, et vastastel vähem mehi, aga ülejäänud mäng olime aktiivsemateks meie. Mitmed kindlana tundunud olukorrad jäid taas lahendamata. Mängu lõpus sai veel hiigeltõrjega hakkama ka Allar, kui ta kauni hüppega tõrjus vastaste pealöögi. Rahvaliiga selle hooaja viimane mäng lõppes seega tulemusega 1:3.

Kindlasti ei olnud tänane vastane kõige tugevam, kellega me see aasta kohtunud oleme. Võimalik, et veerandfinaali pinge sai meile saatuslikuks. Kõike seda arvestades olid vastased täna siiski paremad ja väärisid võitu. Sellel hooajal õnnestus meil peaaegu kõik mängud Tilsi staadionil mängida. Kõik vastased on avaldanud kiitust meie staadionile ja mängude korraldusele. Kitsid polnud täna ka pealinlased. See teeb ainult heameelt selle asja eestvedamisel.

Hooajaga saame igati rahule jääda, sest jäime siiski Rahvaliiga B tasandil jagama 5.-8. kohta. Põlvamaa au on jäänud veel kaitsma SK Räpina, kes jõudsid mänguta poolfinaali, sest hiidlased ei soovinud pikka reisi ette võtta.

Sellel hooajal teenisime 9st mängust 4 mängulist võitu, 1 loobumisvõidu, tegime 1 viigi (võitsime penaltitega) ja kaotasime 3 mängu. Kõigi mängitud mängude peale lõime 31 väravat ja lasime endale lüüa 19. Parimaks väravakütiks tõusis Cristofer 16 väravavaga, järgnes Davis 5 , Raul 3. Ühe tabamuse said kirja Valmar, Timur, Siim, Ivo ja Heigo. Usinuse TOP, mis tähendab, et kõigis toimunud mängudes ja trennides kohal käimist. Kokku saab see number olla 20, sellega sai hakkama ainult Davis, 18 korda saavad kirja Cristofer, Dainis, Gerrit ja Tamur. Teised peavad pingutama veel. Kiitma peab tegelikult kõiki, kes võtsid vaevaks kohal käia, eriti neid, kelle mänguminutid olid teistest väiksemad, aga sellele vaatamata oldi alati kohal. Oli paremaid ja halvemaid hetki. Kindlasti oli see tulemuse poolest meie parim hooaeg. Eks tänane mäng jää ikka veidi kripeldama, et kui oleks jne. Oleme siiski positiivsed ja vaatame helgelt tulevikku. Teenisime kogemusi ja keskmine vanus tõuseb uueks hooajaks kindlasti aasta võrra, kui mitte rohkem.

Tänud ka kaasaelajatele, keda täna küll tavalisega võrreldes kõvasti vähem oli. Kindlasti oli selle põhjuseks halb ilm, mitte ebausk meie võimetesse!