Minijalgpall Kosega!

Posted on aug. 11, 2013

11.august sõitsime külla Puiga staadionile JK Kose võistkonnale. Kose võistkond osaleb Rahvaliigas esimest hooaega. Võistkond alustas hooaega võiduga Roosu SK üle, järgmisena alistati Antsla võistkond. Nagu Rahvaliigas on ikka tavaline, et hooaja algul ei mahu mehed võistkonnas väljaku äärdegi ära, nii tõenäoliselt juhtus ka Kose võistkonnas. Edasi tekkisid juba mured koosseisuga ja tuli vastu võtta kaks suureskoorilist kaotust – Jupiterilt ja Värskalt.

Sellest tulenevalt ja kodumeeskonna valikuõigusest tingituna, ei kohtutud me täna tavapärase suure väljaku 11v11 vastu, vaid mäng lepiti kokku poole väljaku raames ja 6+1 mängijate arvu peale. Algul tundus, et arvestades meie mängijate mängudel kohal käimist, on mehi jalaga segada. Nagu ikka tavaks saanud mängueelsel hommikul hakkavad üllatused sündima. Veel tunnike enne väljasõitu mängule oligi meid ainult 7, siiski suutsime hankida kaheksanda mehe ja seega ühe varumehe kasutamine tuli ka kõne alla.

Enne avavilet oli veel mure vilemehega. Vastaste sõnul polnud ükski võrukas nõus vilistama tulema. Ju oli tegu väga raske vilepartiiga, mis igale kohtunikule jõukohane poleks olnud. Arvestades, et see on siiski Rahvaliiga, siis olime nõus, et vastasmeeskonna esindaja on tänase mängu kohtumõistjaks. Vastaseid oli mõnevõrra rohkem kui meid. Mäng algas harjumatult, sest plats oli väike. Esimene veerandtund oli rohkem pingpongi mängu moodi, kui väravavahid üksteisele palli lõid. Tasapisi hakati harjuma. Meie mängudes polnud ka tänane erandiks, kus me hulgaliselt võimalusi kasutamata jätsime. Siiski mõned väravad saime ka kirja. Skoori avas pooltunni järel Timuri tsenderdusest Üllar, kes palli peaga väravasse suunas, kui väravavaht oli teel ühest nurgast teise ja polnud suuteline enam suunamuutust tegema. Mõned minutid enne poolaja lõppu skooris ka Cristofer ja poolajale mindi 2:0 meie juhtimisel.

Teine poolaeg olid vastased tunduvalt agressiivsemad ja olukordi hakkas tekkima ka meie värava lähistel. Õnneks oli Allar väravasuul täna taas eksimatu ja palju aitasid ka kaitsemehed. Meie kolmas värv sündis vastaste abiga. Nurgalöögist suunas taas Üllar palli peaga värava suunas, mis tabas latti ja põrkas sealt kaitsjate pihta ja lõpuks ka väravavahi selga, kust pall suuna väravasse võttis. Väravalööjaks tuli märkida vastaste väravavaht Kris Saia. Olukordi oli palju, aga lisa rohkem ei tulnud. Tabelisse saab kanda järjekordse võidu 3:0.

Kuna Värska Originaal mängis see nädalavahetus 2 mängu, siis jõudis ta meile mängudega jäerele. Paraku pole nad punkte pidanud loovutama ja jätkavad hirmuäratavalt. Värska jätkab täiseduga, meil on 2 punkti vähem. Kolmandal kohal on FC Jupiter.

Roosu SK võistkond on andnud juba 3 loobumist ja järgides juhendit, siis nende selle hooaja tulemused tühistati.

Meie järgmised lahingud leiavad aset 23.augustil Antslas ja viimane kohtumine toimub Tilsi staadionil 25.augustil Värska Originaaliga. Grupi 2 paremat jätkavad septembris mänge playoffis. Meil on esimest korda Rahvaliiga ajaloos võimalik seda saavutada.