Mõruda maiguga viik!

Posted on aug. 23, 2013

Järjekordne Rahvaliiga lahing leidis aset 23.augusti õhtul Võrumaal Antslas. Antsla võistkond osaleb liigas kolmandat hooaega. Nendega oleme kohtunud varem kahel korral – kaks aastat tagasi võõrsil saime valusa 1:2 kaotuse, eelmisel aastal võtsime kodus revanši 4:1. See hooaeg ei alanud Antslale kuigi hästi, aga viimased 3 vastast oli suudetud alistada, seega ollakse tõusuteel.

Antsla staadionile jõudes vaatas meile vastu kena roheline muruväljak. Väljudes autodest ja jõudes platsile aina lähemale ja lähemale, ei tundunudki see enam muruna – see oli hein. Kohati oli väljakul muru (heinakõrte) kõrgus 10-15cm, aga saan aru, et vastased olid arvestanud meie võistkonna kõrgemat vanust ja valmistasid meie kukkumiste jaoks pehmema väljaku.

Kuna oli reede õhtu ja mängu algusaeg oli 18.00, siis paraku ei suutnud me täna kõiki mehi varakult kohale saada, sest tööpäev enamusel lõppes siiski 17.00 paiku. Karta oli, et täna võib tulla tegu karmi vilega. Ja ega kaua ei saanudki mööda minna, kui kohtunik meid kohe platsile kamandada soovis, et ega neil Antslas jokutamisega ei tegeleta. Suutsime siiski 5 lisaminutit kaubelda kuni meie väravavaht püksid jalga tõmmata jõudis. Siinkohal meie meestele teadaanne, et järgmisele mängule tulles panevad kõik juba kodus vormid selga.

Jooksime siis kiiruga platsile ja mäng algaski ilma erilise sooja tegemiseta (selles oleme ikka ise süüdi, mitte keegi muu). Kohe algusest oli näha, et me pole eriti mänguks valmis. Juba 4.minutil oli segadus meie värava juures, kus Jan-Karl Jõela suutis Sander´i eest palli kastis ära näpsata ja vasaku jalaga ilusti palli taha nurka keerutada, niiet ka Allar oli võimetu. Esimesed 10-15minutit toimetasid rohkem vastased. Seejärel hakkasime ka meie vastase väravani jõudma. 21.minutil tekkinud olukorras söötis Davis trahvikasti joonelt Siimule veereva palli ette, kes omakorda virutas selle väravavahile püüdmatult läbi mitme kaitsja alla paremasse nurka – seis 1:1. Poolajal üritasid vastased veel kaugelt, aga tulutult. Meie parim võimalus oli Cristoferil mõni minut enne poolajavilet, kui pall napilt väravast mööda läks.

Teine poolaeg jätkus selline igav ja uimane mäng mõlemapoolsete pallikaotustega. Üha rohkem hakkas silma jääma kohtuniku tegevus. Ennast mõistetav, et tegu on koduvõistkonnaga, aga enamus otsused kaldusid Antsla kasuks. Mõlemal võistkonnal oli ka teisel poolajal paar võimalust skoori suurendamiseks. Antsla tabas korra latti ja korra päästis Allar hiilgava tõrjega, olles kahe vastasega silmitsi. Meil oli ka mitu olukorda. Parim nendest minut enne lõppu, kui Üllar suutis vasakult kasti äärelt läbi murda ja tema otsajoonelt tehtud löök kaitsjatest ja väravavahist mööda sai, tundus juba kõik korras olevat, kuid siiski suutis Cristofer kuidagi nii palli väravajoonel tabada, et see otse taevasse ja üle lati läks. Lõpuminutid olid eriti ärevad ja pidime teatuid mehi tagasi hoidma, sest kohtunik muudkui seletas reegleid ja kollaste kaardipakk sügeles käes. Õnneks ta täna siiski punasteni ei jõudnud.

Täna tuleb kiita ka meiega kaasasõitnud fänniarmeed. Esmakordselt oli meil võõrsil mängul kaasas oma 7 fänni. Lärmi tegid nad muidugi kindlasti mitu korda rohkemate eest. Nad suutsid ka vastaste luulemeistrist mängumehe Contra luuletama panna ja mängu lõpu eel võttis Contra üles ka sõjahüüde: „Antsla suru, Chelsea vastu muru!“ Peame seda kui komplimeti võtma. See oli vist ainus positiivne asi meie jaoks sellest mängust. Lõppskoor täna 1:1. Kui kohtuniku tegutsemine välja jätta, siis täna me võitu mängupildi järgi ei väärinudki. Võimalik, et see oli tingitud töönädalale ja viimasele tööpäevale kohe järgneva mänguga, sest varasemad mängud on meil olnud puhkepäevadel. Jäänud on veel vähemalt 1 mäng.

Tänase tulemusega rikkusime veidi enda edasise elu jõudmaks playoffi mängudele. Meil seisab ees kohtumine liidri Värska Originaaliga 24p, meil on 20p. Meie suurim konkurent teisele kohale on FC Wertykal, kellel on hetkel küll 13p, aga ees seisavad mängud Põlva, Väimele ja Kosega. Suur tõenäosus on, et nad saavad 3 võitu ehk 9p, kokku teeb see 22p. See tähendab, et kui soovime teist kohta, tuleb Värska Originaal alistada kasvõi ühe väravaga. Ootame kõiki siis pühapäeva õhtul 17.00 Tilsi staadionile kaasa elama. Olgu tulemus milline tahes, siis selle hooajaga peame kindlasti väga rahule jääma.