Napp kaotus Eesti-Soome 100+ maavõistlusel

Posted on juuni 10, 2017

Täna toimus nii Eestis kui Soomes kokku üle 100 maavõistlusmängu. Laheda SK kohtus Rahvaliiga arvestuses Tilsi staadionil Jari Tolsa FC võistkonnaga. Ilm oli lausa suurepärane ja ka väljak väga heas korras. Kahju ainult, et sellisel mitte kõige tavalisemal kohtumisel, tribüünid jäid tavapärasest veidi hõredamaks.

Mäng kujunes võrdsete heitluseks. Algus taas meile jahmatav, sest juba 3.minuti vastaste ülikauge löök tabas latti ja põrkuva pallini jõudsid soomlased varem. Õnneks suutsime toibuda ja oma võimalusi looma hakata. 10. ja 13. minutil skooris Cristofer ja 22. minutil suurendas juba Jaan edu 3:1. Paraku jalgpalli reegel, kui ise ei löö siis lüüakse sulle, kehtis ka täna. Poolaja lõpu eel ei suutnud me edu kasvatada, vaid andsime soomlastele taas võimaluse, kui Tauri tegutsemine vastase vastu karistusalas ei meeldinud kohtunikule ja määrati penalti. Mikko Punsar näitas külma närvi, kui kannatas löögiga seni, kuni Allar oli juba hüppamas ja lihtsalt tõstis rahulikult palli keset väravat. Poolajale mindi seisuga 3:2.

Teine poolaeg jätkus nagu esimene lõppes. Seekord tõmbas  Madis trahvikastis vastase maha ja teine penalti. Seekord hüppas Allar valele poole ja realiseeriti taas kindlalt. Mõni hetk hiljem segadus kaitses ja lausa kahel korral. Jäime kaotusseisu 3:5. Kohe lahtimängul õnnestus Egerdil pall Cristoferile toimetada, kes õnnega pooleks sai selle kahe kaitsja ja väravavahi eest peaga üle suunata – 4:5. Mängida jäi 15 minutit. Suutsime vastast surve all hoida kuni lõpuni, aga kahjuks skoorida ei suutnud. Pall käis korra latis ja mitu head tõrjet tegi ka nende väravavaht.

Oma esimeses rahvusvahelises kohtumises tuli soomlaste paremust tunnistada seisuga 4:5. Nüüd jätkame mänge taas Rahvaliigas.