Nukker lõpp, aga suurepärane hooaeg!

Posted on aug. 25, 2013

Rahvaliiga neljanda hooaja viimane alagrupi kohtumine toimus 25.augustil Tilsi staadionil. Meile külla oli tulnud meie alagrupi hirm Värska Originaal. Eelmisel aastal kaotasime neile 3:8. Sisimas lootsime see aasta veidi väiksemat vahet.

Meie koosseisus ei saanud trauma tõttu kaasa teha põhimeestest Üllar ja Heigo, samuti oli vigastuse tõttu väljas ka Elari ja ülekoormuse tõttu jäi eemale ka Timur. Vaatamata sellele oli 15 mängumeest olemas. Vastased olid arvestanud sellega, et täna tuleb alagrupi finaal. Paraku valmistasime me neile pettumuse kui viigistasime Antslaga ja grupivõitja selgus juba enne mängu. Vaatamata sellele oli Värska Originaal täna oma parimas koosseisus sellel hooajal.

Mäng algas Värska domineerimisel ja ette öelduna, et nii terve mängu vältel. Esimene värav sündis juba 5.minutil kui vastased pommitasid mitu korda kastis, kuni ühe tagasi põrkuva palli suutis  Rain Järvela väravasse kõmmutada. 12 minut oli veidi motivatsiooni alla viiv, kui Rauno Jõgeva üritas trahvikasti nurgalt lennult tsenderdada, aga meie kurvastuseks langes pall tuule abiga hoopis lati alla ja seis 2:0. Meie parim võimalus esimesel poolajal jäi Gunnarile, kui ta viiekastis ei tabanud palli korralikult. Poolaja lõpp oli täielk Värska surve, aga suutsime vastu pidada.

Teise poolaja algul oli meil juba rohkem võimalusi, sest vastased tulid pidevalt rünnakule terve võistkonnaga. Paraku hakkasime väsima ja väristasime endiselt söötudega ja otsused jäid kohati arusaamatuks. Vastaste osava söödumängu tulemusena viis Rivo Tuik juba Värska ette 3:0. Sellel seisul tegid vastased väravavahi vahetuse Mihail Vaznõi asemele asus Jürgen Lepasson. Ei läinud palju mööda kui suutsime ühe vasturünnaku lõpetamisel vastaste kastis segaduse tekitada ja Cristofer lõi tagurpidi üle pea seisuks 1:3. Veel kümmekond minutit oli mäng täitsa rahuldav, kus meilgi oli võimalusi. Kahjuks viimased 20 minutit toimus lagunemine. Seisime praktiliselt terve võistkonnaga lihtsalt kastis ja imetlesime vastatse söödumängu. Oma esimese värava tänases mängus lõi Alar Alve 68.minutil – 4:1. Minut hiljem suurendas skoori Mario Karuse – 5:1. Oma teise värava lükkas väravasse Rivo Tuik – 6:1. Ja lõppseisu 7:1 vormistas taas Alar Alve.

Tänase mängu kokkuvõtteks võib öelda, et sellise koosseisuga võistkond nagu Värska Originaal, ei peaks mängima mitte Rahvaliigas vaid kindlasti oma kvaliteedilt kas III Liiga tipus või isegi II Liigas.  Vabandused Värska võistkonna ees, et me ei suutnud neile väärilist vastupanu osutada.

Meie hooaeg on tõenäoliselt selleks aastaks läbi. Värska võitis alagrupi täiseduga, meie saavutasime rekordilised 20punkti. 6 võitu, 2 viiki, 1 kaotus ja lisaks 1 loobumisvõit. Eelmine hooaeg lasime endale lüüa 27 väravat, see hooaeg 14 (millest pooled lõi Värska). Paraku jääme suure tõenäosusega kolmandale kohale, sest FC Wertykal möödub meist. Kuigi pall on ümmargune ja alles jäänud 3 mängu on vaja neil veel ära mängida!

Ootame vastaste mängude tulemused ära ja siis teeme lõpliku kokkuvõtte hooaja tegemistest. Seni kõik spordiklubi liikmed ja meie sõbrad, kes on meid aidanud või kuskil esindanud, tehke veel nädal aega trenni, et laupäeval 31.augustil osaleda taas Laheda SK 7-võistlusel.