Õppetund Rahvaliigas

Posted on juuni 29, 2012

29.juuni leidis aset Tilsi staadionil järjekordne jalgpallilahing Rahvaliigas. Laheda SK kohtus võõral väljakul Värska Originaaliga. Mängiti küll Tilsi staadionil, aga seekord oli koduvõistkonnaks Värska tiim. Nimelt jõudsid võistkondade esindajad kokkuleppele, et Põlva kunstmurukattega väljaku asemel mängitakse Tilsi kaunil murul. See oli mõistlik otsus.

Mõlemal võistkonnal oli kohal 18 mängumeest. Meil kahjuks puudusid seekord parimad väravavahid, aga see andis võimaluse teistele ennast näidata.

Nagu karta võis, algaski mäng Värska võistkonna taktikepi järgi. Kuigi meil olid ka üksikud momendid, mida järjekordselt ei suudetud ära kasutada, siis esimene poolaeg kujunes meie jaoks parajaks õuduseks. Kõik, mis vastased teele saatsid, jõudis ka sihile. Me nagu oleksime tundnud liigset aukartust vastaste ees ja ei pingutanud viimse piirini. Poolaja seisuks näitas ekstra tänaseks mänguks toodud elektroonile tabloo seisu 8:0 Värska kasuks.

Poolajal istuti ja iga mees mõtles veidi enda tehtu üle ja teiseks poolajaks muudeti veidi taktikat. Üheks vangerduseks sai väravavahi vahetus. Rasmus Hütt´i asendas Üllar Soom. Mäng algas kohe innukamalt ja meie hakkasime juba ohustama vastaste väravat. 66.minutil suudeti pall lõpuks ka vastase väravasse toimetada, kui värava esises segaduses tegi seda Elari Asi. 74.minuti teenisime penalti, mille realiseeris kindlalt Veikko Põldaru. Juba 76.minutil oli taas vastaste värava ees segadus ja taas oli viimaseks meie mängijaks Elari Asi, kes seekord vastasest palli väravasse suunas. Ka vastastel oli mitmeid häid võimalusi veel, aga seekord meie õnneks nad rohkem sihile ei jõudnud ja mängu lõppskooriks jäi 8:3 Värska Originaali kasuks. Värska jätkab grupis täisedu viie võiduga viiest mängust. Nende väravatevahe on 47:17. Seega numbriliselt me väga nuriseda ei saa, aga arvestades seda, kuidas me suutsime teise poolaja mängida, siis veidi jääb kripeldama, et alguses me ei suutnud kohe ennast võitlema sundida ja lubasime vastasel teha kõike mida nad tahtsid.

Mängu parimaks täna valime terve võistkonna võitlusvaimu ülesnäitamise teisel poolajal, sest suudeti ennast ikka kokku võtta ja näidata, et ka meie suudame jalgpalli mängida!

Järgmine kodumäng on meil 22.juulil kell 16.00 Tilsi staadionil. Enne seda mängime võõrsil Ahja vastu, aga selle toimumist pole veel kokku lepitud.