Päev koos kergejõustikualadega!

Posted on aug. 29, 2016

Augustikuu viimane laupäev on kujunenud traditsiooniks, kui Laheda spordiklubi tuleb oma suvehooaega ühiselt staadionile lõpetama. Juba viiendat korda sai toimuma meie 7-võistlus. Seekord koos maakonna kergejõustiku meistrivõistlustega. Erines see tavapärasest ainult niipalju, et rahvast oli veidi rohkem ja lisaks parimale mitmevõistlejale selgitati parimad ka alade kaupa. Kui Laheda SK selgitas oma parimad juba viiendat korda, siis käsipalliklubi Arcwood tõi oma parimad pojad esmakordselt võistlusareenile. Loodetavasti saab see ka neile traditsiooniks.

Võistlus toimus ilusa, kuid pisut tuulise, suveilma saatel. Kõigil aladel oli konkurents tihe ja lihtsalt ei tulnud kellelegi midagi. Oli õnnestumisi, põrumist, rekordite rõõmu ja kaotusevalu. Kõige tähtsam oli kindlasti see, et nauditi koos sõpradega olemist ja igast eneseületusest tunti suurt rõõmu.

Mõned sportlased küll ei läbinud kõiki alasid, aga meeste arvestuses käis erinevatel aladel kaasa tegemas üle 30 spordimehe. Naiste arvestus jäi pisut hõredaks, aga parimad sai ka seal selgitatud.

Meie spordiklubi arvestuses ei saanud kaasa teha seekord mitmekordne võitja Allar, kes samal ajal oli pingutamas teisel üritusel. Õnneks pakkusid Cristoferile konkurentsi teised meie maakonna kergejõustiklased. Üksikalade arvestuses sai Cristofer 5 medalit (Hõbe – 60m, odavise, kaugus, kettaheide; Pronks – kõrgus). Meie poistest teenis veel Raul viimase ala 1000m esikoha.

Laheda SK mitmevõistluse arvestuses võitis Cristofer Jostov 5669p, teine Raul Kübard 4551p ja kolmas Sander Liimann 4371p. Punktitabel siin.

Kuna Cristofer teenis ka koondarvestuses parima punktisumma, siis teenis ta  auga välja 2016 aasta Põlvamaa parima kergejõustiklase tiitli.

Naiste arvestuses jagus medaleid kõigile osalejatele. 60m võitis Liisa Ševtšuk, kõrguse ja kauguse Lisethe Lanno, odaviske, kuulitõuke ja kettaheite Riina Rinne ning 600m Katrin Piirimaa.

Laheda SK arvestuses tuli mitmevõistluse võitjaks Lisethe Lanno 3397p, teiseks Katrin Piirimaa 3278p ja kolmandaks Karmen Piirimaa 2807p.

Parima naiskergejõustiklase tiitli teenis sellel aastal Riina Rinne. Kõigi sportlaste tulemused üksikalade kohta leiate aadressilt: http://www.polvamaa.ee/protokollid

Korraldajana usun, et päev läks korda. Staadionilt lahkuti rõõmsalt ja rahulolevatena. Laheda SK VI mitmevõistlus saab kindlasti toimuma, eeldatavasti 26.august 2017. Kas seda koos Põlvamaa kergejõustiku meistrivõistlustega või mitte, seda on veel vara öelda.