Positiivne algus Rahvaliigale

Posted on juuli 3, 2016

Koos juuli algusega sai lõpuks alguse ka meie VII Rahvaliiga hooaeg. Varasemalt oleme esimese mängu saanud ära mängida juba mais. Meie alagrupis on aga üleüldine vaikus, mängitud oli hetkeseisuga ainult 1 mäng. Kõik ootavad, aga mida?

Esimeseks vastaseks oli Vastseliina Löögirühm. Mäng pidi toimuma nende koduväljakul, aga kuna neil endal veel seda pole, siis oldi meeleldi nõus see mäng Tilsis pidama, aga ainult nende poolt määratud tingimuste alusel. Nimelt mängisime 6+1 mängijate arvuga. Meile muidugi oleks meeldinud rohkem 11v11 mängida, sest kohal oli meil 18 mängijat, neil kõigest 8.

Mängu algus lükkus pool tundi edasi, sest kohtunik, kes meile vilistama tuli, oli sunnitud eelnevas mängus äikesetormi tõttu mängus seisaku tegema ja sellest tulenevalt lihtsalt jäo hiljaks. Enne mängu sai eesmärgiks pandud, et olenemata rünnakute realiseerimisest või reliseerimatusest, püüame selja taga null hoida.

Mängu alguses käis pall ühe värava juurest teise juurde. Võimalused värava löömiseks olid siiski paremad meil. Vastaste üritused lõppesid enamjaolt luhtunud kauglöökidega. Meie luhtunuid olukordi ei jõua äragi mainida, sest terve mängu peale oli neid ikka väga palju. Võrreldes möödunud aastaga läks vastase värava lahtimuukimiseks siiski vähem aega. 34.minutil Davise antud nurgalöögi suunas kaunilt peaga väravasse Raul. Mõned minutid hiljem murdis Davis vasakult äärelt läbi ja söötis värava ette. Vastaste kaitsja otsustas meie ründajatele (Toni ja Cristofer) rõõmu mitte pakkuda ja napsas nende eest palli ära. Paraku veeres tema jalast pall otse enda väravasse. Seisuks 2:0. Poolaja lõpetuseks sai needusest lahti ka Cristofer kes, esmalt tegi skoori peaga, kui suunas vastu jooksund väravavahist peaga palli üle ja otse väravasse. Minut hiljem tehti juba mitme mängija koostööst värav, mille söödumängu lõpetuseks Cristofer rahulikult väravasse lükkas. Poolaeg 4:0 meile.

Meie pikka pinki arvestades, siis vahetasime palju. Täisminutid teenis täna ainult väravasuul seisnud Allar. Teise poolaja esimene pool jätkus meie taktikepi all. Pall ei tahtnud ainult väravasse minna. Kiitma peab vastaste noort ja julget väravavahti – Hugo-Leon Leiest. Ta päästis oma meeskonda nii mitmelgi korral. 59.minutil sai Cristofer pika söödu, mille ta võttis rinnaga 5 meetri kaugusel väravast maha ja lõi pöördelt seisuks 5:0. See oli Cristoferi kolmas värav ehk “Kübaratrikk”. Mäng muutus meie poolt üha lohakamaks. Kaitses ei tahtnud mehed enam püsida ja rünnakult tagasitulek jättis samuti soovida. Üha rohkem hakkasid vastased jõudma ülekaalus meie värava juurde. Lõpuks see juhtuski, et 80.minutil olime sunnitud palli väravast välja võtma, sellega sai hakkama vastaste mängija Timo Thal. Eks see äratas meie poisse veidike taas üles. Mõned minutid hiljem suutis hea ristsöödu värava eest võrku suunata Raul. Enne mänguaja lõppu lõpetas Davis ilusa seinasöödu Cristoferiga ja kõmmutas palli väravavahi selja taha. See jäigi lõppskooriks – 7:1 !!! Hea algus eelseisvale hooajale.

Kuna mängitud meie alagrupis peaaegu polegi, siis tõusime vähemalt hetkeks alagrupi liidriks. Järgmised mängud on kokkuleppimisel. Vähemalt 3 mängu toimub veel kindlasti Tilsis. Täname ka meie fänne, keda ei heiduta ka halvemad ilmaolud.