Rahvaliiga ajaloos esimene nullimäng !

Posted on juuni 16, 2013

16.juunil leidis aset selle aasta esimene kodumäng Tilsi staadionil. Vastaseks oli Kääpa FC Dekonia võistkond, kellega varasemas Rahvaliiga ajaloos polnud enne kohtutud.

Rõõmustav oli see, et esmakordselt olid kõik mehed, kes lubanud mängule tulla, kohal. Täna oli neid lausa 16. Vastastel oli enne tänast tabelis 2 võitu ja 2 kaotust. Meil 1 viik.

Mäng algas tuliselt meie väikese survega. Esimene suurepärane võimalud skoori avamiseks oli Ivol. Olukord sai alguse 5.minutil Davise pealelöögist, mille trahvikastis takistas vastase mängija käega. Tulemuseks kollane kaart ja penalti meie kasuks. Paraku suutis väravavaht Ivo soorituse tõrjuda ja skoor jäi avamata. Siginat ja saginat oli värava ees mitu korda. Supper võimalus oli ka Siimul, kes värava eest mööda paugutas. 9.minutil siiski saime selle, mida juba mitu korda proovitud. Üllar suutis enne väravahti palli suunda muuta ja see oligi ristnurgas ja seisuks 1:0. Ka vastased ründasid, aga meie kaitse täna oli tasemel. 18.minut sai vastastele taas õnnetuks, kui sama mees niitis maha Üllari ja kohtunikul ei jäänud muud üle kui tõsta Martin Lukkale kollane kaart, paraku juba teine, mis tähendas ka punast. Edasi tuli Kääpal mängida vähemuses. Karistuslöök küll ebaõnnestus, aga järgnevas olukorras lõi Valmar 20 meetrilt peale, pall läks kõigi kaitsjate vahelt läbi ja enne väravat hüppas Gunnar lihtsalt üles ja pall oligi väravavahile märkamatult väravasse jõudnud. Erinevatel mängijatel oli veel võimalusi, aga rohkem poolajal skoori teha ei õnnestunud.

Teisel poolajal käis mäng ühe värava alt teise alla. Võimalusi oli mõlematel. Vastased võtsid samuti riske, sest vahet oli vaja vähendada. Head tööd tegid meie kaitsjad ja Allar väravas. Üks meie vasturünnak lõppes edukalt, kui rünnakul saavutati ülekaal ja Davis andis söödu värava ette, kus selle peaaegu tühja väravasse lõi taas Valmar. Olukordi oli veelgi, aga kahjuks võrk rohkem ei sahisenud. Lõpptulemus 3:0 tähendab ühtlasi ka seda, et Rahvaliiga ajaloos suutis meie meeskond esmakordselt enda värava tühjana hoida. Tubli töö Allar ja vähem kiitust pole ära teeninud ka kaitseliin. Täname ka pealtvaatajaid, neid oli peaaegu 40 staadionile kaasa elama tulnud.

Järgmine vastane koduväljakul võib olla FC Jupiter 25.juunil, kui saame kokkuleppele. Kindlasti on mäng paigas JK Väimelaga 29.juuni kell 17.00 Tilsis.