Standardolukorrad ???

Posted on aug. 14, 2016

Eelviimaseks alagrupimänguks saabus meile külla Tartumaa võistkond FC Haaslava. Mängu algus oli veidi intrigeeriv, sest vastaste üles antud 11st mängijast ei olnud kõik mehed kohale jõudnud. Reeglite kohaselt registreerib iga võistkond oma kodumängudeks mängijate arvu väljakul. Meie kodumängud eeldasid 11v11 mänge. Avavile hetkel oli vastaseid ainult 9. Veidi meeskonnaga arutades, otsustasime ühiselt, et eesmärk pole ebavõrdsete tingimustega võit saada, vaid siiski mängu nautida ja võimalusel teenitult punktid võtta. Paraku meie suurearvulise koosseisu jaoks vähendas see minutite arvu.

Mängu alustati 9v9. Mäng kulges võrdsete võimalustega. Esimesel poolajal skoori tegemise võimalusi oli meil kindlasti rohkem. Mängu parim avavärava võimalus oli 10.minutil Cristoferil, kui ta sattus üksinda väravavahiga vastamisi ja kõigile kindla väravana tundunud olukord lõppes lihtsalt väravavahi pihta löögiga. Seejärel saabus vastastel veel üks mängumees ja mängu jätkati 10v10.

Mängu skoori suutis avada siiski Cristofer, kui ta Allari keskvälja söödust suunas 15.minutil palli väravasse. Esimese poolaja keskel puudutas Allar õnnetult meie karistusalas käega palli (pigem pall kätt). Kohtunikul ei jäänud muud üle kui määrata 11m karistuslöök. Vastaste kapten Gabriel Lukas realiseeris selle kindlalt väravavahile püüdmatult ristnurga tabamusega. Kümmekond minutit hiljem teenisid vastased karistuslöögi. Karistuslöök tsenderdati värava ette, kus meie väravavaht Margus oli seda juba püüdmas, aga Berk Rajamets selle lausa tema kätevahelt peaga väravasse suunas. Poolaeg polnud siiski veel läbi. Cristofer sai äärele söödu ja üritas trahvikastis kaitsjast mööduda. Kaitsja tegi vea, aga kukkumise asemel jätkas Cristofer koperdades teed väravani ja lõigi lihtsalt ette nurka poolaja seisuks 2:2.

Teine poolaeg oli vaevu alanud, kui hakkas meeletult sadama. Tugev (lausa padukas) vihmasadu kestis vähemalt 10 minutit. Mehed ei lasknud sellest end heidutada ja jätkasid võitlust. 60.minutil tuli teha väravavahi vahetus, kui Margus oli sunnitud teiste kohustuste tõttu mängult lahkuma. Väravasse asus Allar. Vastaste järjekordne karistuslöök 78.minutil sai meile taas saatuslikuks, kui selle suutis väravasse toimetada järjekordselt vastaste kapten Lukas. Siiski ei saa mainimata jätta, et meie ei suutnud oma väga häid võimalusi ära kasutada ka teisel poolajal. Eriti head olukorrad mängiti Gerritile ja Märdile, paraku pall väravasse ei jõudnud. Põnev ja võitluslik mäng lõppes vastaste 3:2 võiduga. Vastaste kõik väravad löödi täna standardolukordadest. See teeb natuke meele mõrudaks, aga teisalt saame öelda, et väljakul suudame mängida küll, kui ainult palle ka puuri lükata suudaks.

Hoolimata kaotusest oli täna mängul väga meeldiv atmosfäär, seda vaatamata väga pingelisest seisust. Mõlemad meeskonnad tunnustasid teineteist. Täna oli õnn Haaslava poolel. Ilmaoludele vaatamata oli staadionil kaasa elamas üle 40 inimese. Suured tänud ka neile! Alagrupis on jäänud meil veel 1 kohtumine, mis selgitab meie lõpliku koha. See saab olla teisest kuni neljandani. Juhendi järgi saavad neli esimest playoffmängudele, seega peaks olenemata järgmise mängu tulemusest, meid ootama ees veel vähemalt üks mäng.