Suvi lõpetati 7-võistlusega

Posted on sept. 1, 2013

Järjekordne suvi sai läbi või siis kohe saab, kuidas keegi tahab. Laheda spordiklubi lõpetas samuti oma suvehooaja viimase ettevõtmisega. 31.augustil kogunesime juba teist korda, et viia läbi seitsmevõistlus. Eelmisel aastal oli stardis 18 meest ja 5 naist. Tänavu olid need numbrid lisa saanud. Mehi 26 ja naisi 6.

Võistlusaladeks – 60m, kõrgus, kaugus, kuul, oda, ketas ja 600m/1000m. Ilm oli lausa suurepärane ja võistlustingimused ideaalsed.

Meeste võistlus oli põnev ja kõrgetasemeline algusest lõpuni. Avaala 60m sprindi võitis Cristofer 7,76, järgnesid Sander 7,90 ja Taavi 7,96ga. Ainult esikolmik suutis alistada 8 sekundi piiri. Naiste seas alustas kõige nobedamalt Liisa 9,50, järgnesid Jaanika 9,71 ja Eeva 10,11.

Järgmiseks asuti kõrgust hüppama. Meeste esiots oli tihe aga kaks paremat olid Allar, kes ületas 170cm ja Sander 165cm. Esikolmikus muutus seis niipalju, et Cristofer langes kuuendaks ja Allar tõusis peale teist ala liidriks, Sander ja Taavi tema kannul. Naistes hoolitses parima tulemuse eest Elin, kes ületas 130cm. Selle tulemusena asus ta kahe ala järel juhtima ja nihutas kõiki koha võrra alla.

Kolmandaks alaks oli kaugushüpe. Sellel alal hiilgas Tauri tulemusega 5,93. Järgnesid Allar 5,73 ja Taavi 5,57. Punktitabelis tõusis Tauri teiseks, juhtis endiselt Allar ja Taavi kolmas. Naiste kauguse võidu sai Jaanika 3,75ga, Liisa 3,54 ja Eeva 3,42. Punktitabelis kerkis ette taas Liisa, kelle kannul Elin ja Jaanika.

Peale väikest söögipausi jätkati heitealadega. Kuulitõukega algas Rolandi tõus. Tema võidutulemus oli 11,02, teine tulemus 10,97 oli Kerdil ja kolmas Allar 10,70ga. Kettaheites heitsid 4 meest üle 30m. Parim Roland 34,40, teine Andrus 33,90 ja kolmas Rando 30,72. Odaviskes suutsid samuti ainult esimesed 3 lennutada viskevahendi üle 40m. Parim Üllar 47,70, teisena Cristofer 43,99 ja Peep 42m. Enne viimast ala oli selge, et kulla jagavad Roland (4787p) ja Allar (4740p). 47p tähendas seda, et Allar pidi vähemalt 5sekundit kiirem olema 1000m jooksus. Kolmandal positsioonil püsis suhteliselt turvaliselt Cristofer, lähimad ohustajad pidid jooksurajal temast vähemalt 15sekundit kiiremad olema ja kirkamate medalite saamiseks pidi ta ise 30sekundit kiirem olema.

Naiste heitealasid valitses Elin – kuul 8,40, ketas 19,22 ja oda 28,59. Enne viimast ala oli ta endale praktiliselt võidu kindlustanud. Hõbeda ja pronksi saatus oli täiesti lahtine, sest Jaanika edestas vaid 8punktiga Liisat, mis jooksurajal tähendas umbes pool sekundit. Ka Eeval oli veel medalilootust, selleks tuli neist kahest vähemalt ühte edestada 18 sekundiga.

600m jooksus ei jätnud midagi lahtiseks Jaanika, kui ta kohe eest jooksis ja võidukalt 2.07,2ga lõpetas. Teisena lõpetas Elin 7 sekundit hiljem ja kolmanda ja neljandana praktiliselt koos Liisa ja Eeva, kes olid omakorda Elinist 20 sekundit taga. Naiste arvestuses võitis uue võistluste rekordiga 3792punkti Elin. Hõbedale tuli isikliku rekordi 3088 punktiga Jaanika ja kolmas 2742 punktiga Liisa.

Meeste 1000m algas Tauri eestvedamisel, sest temal polnud kaotada midagi. Väike lootus oli veel jõuda kolmandaks. 200m möödudes asus juhtpositsioonile juba Rando. Allar väga ei kiirustanud, sest nägi, et Roland väga tempot ei arenda ja säästis ka ise jõudu lõpuspurdiks. Rando soolojooksu ajaks oli vägagi korralik 3.08,9. Viimasel 150meetril spurti alustanud Allar lõpetasid Tauriga rinnad kõrvuti finišis.Tauri ajaks märgiti 3.16,9. Allaril oli nüüd vaja ainult lugeda sekundeid, kaugel on Roland – kaugel, tervelt 18sekundit maas. Ka Tauril tuli lugeda sekundeid. Paraku ei tiksunud 26 sekundit Cristoferiga täis. Cristofer jäi Taurist maha 16sekundit, millest piisas, et vormistada kolmas koht.

Võrreldes eelmise aastaga oli tase palju kõrgem. Tervelt 6 meest olid punktisummaga paremad, kui eelmise aasta võidutulemus. Paraku ei muutnud see võitjat. Allar kordas oma eelmise aasta edu ja tuli võitjaks uue võistluse rekordiga 5473 punkti. Teine koht Roland 5353 ja kolmas Cristofer 5091.

Suur rõõm on tõdeda ka seda, et katkestajaid peaaegu polnudki. Ainult Sander oli sunnitud poole võistluse pealt lahkuma. Peale võistlust juba seati uusi eesmärke. Nagu ikka kombeks, lubavad kõik kõvasti treenida ja järgmisel aastal paremad olla.

Oli tore üritus. Tänud võistlejatele ja ka pealtvaatajatele.