Ülla ülla! Talimängudelt saadi II koht!

Posted on märts 31, 2016

Kaks kuud kestnud Põlvamaa Talimängud said lõpplahenduse EDU Bowlingus, kus toimus viimane üheksas võistlusala. Mõõtu võeti veel kabes, males, lauatennises, koroonas, laskmises, indiacas, suusatamises ja talivahendite kombineeritud teatevõistluses.

Laheda SK esialgne otsus oli mänge võtta rahulikult ja võimaldada soovijatel võistlustel osaleda. Iga hinna eest võistkonda välja panema ei hakatud ja eesmärgiks puhas spordi nautimise rõõm.

Laheda alustas mänge kabevõistluse II kohaga, mille saavutas Uno Raja. Indiacas saavutati viies koht. Higi käisid valamas Tarmo Tobreluts, Oliver Kivi, Innar Kivi, Taavi Vals, Sille Pragi ja Mari-Liis Kõiv. Tubli neljanda koha saavutasid ka laskjad Katrin Piirimaa, Karina Piirimaa, Raul Kübard ja Alar Raha. Koroona meestelt võis aga loota rohkemat, kui saavutatu II koht. Selle tulemuse tõid meile Agris Kahar ja Alar Raha. Kohustusliku suusatamise eest teeniti küll alles 11 koht, mis hiljem kalkuleerides maksiski kokkuvõtte esikoha, aga selle töö tegi ära Marek Parksepp. Viimasel alal bowlingus tuli kindel võit Laheda kogus 794p (Olev Veberson 276, Davis Kostõgov 327 ja Liina Vagula 191) edestades Kõllestet 736p ja MTÜ Sõprust 720p. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et Sõpruse eest veeretas kuule meie enda mees Tarvo Nõgesmäe, aga paraku tema päevad on vist loetud, sest legendaarne mees suutis kahe mänguga vaid 298p. J

Põlvamaa TALIMÄNGUD 2016 üldvõitjaks tuli Taevaskoja küla 254 punktiga. II koha saavutas Laheda 249 punktiga, III koha MTÜ Sõprus 248 punktiga. Järgnesid Kõlleste 243, Valgjärve 242, Värska 204 ning Mammaste 196 punktiga. Need olid võistkonnad, kes kvalifitseerusid üldarvestuses parimate konkurentsi. Üldise paremuse selgitamisel arvestati suusatamise + viie parema ala kohapunkte. Üldarvestuses said tulemuse 20 erinevat esindust.

Kokkuvõtte II koht tuli suure üllatusena meile endilegi. Ilma midagi planeerimata olime saanud kirja kohustusliku suusatamise punktid ja täpselt viis ala veel. Paraku jäävad need 5 punkti nüüd eriti kripeldama, sest koroonameeste alavõit oleks need 5p täpselt juurde andnud. Teisalt oli meil plaanis suusatama mina terve bussitäie rahvaga, mis oleks igasuguste tulemuste puhul taganud meile vähemalt 5.-6.koha, mis oleksid samuti vajalikud punktid andnud. Oleksid paraku ei maksa ja oleme väga rahul ka nende tulemustega.

Täname kõiki, kes olid selle tulemuse saavutamisele kaasa aitamas!