Väravaterohke avalöök Rahvaliigas

Posted on juuni 13, 2014

Järjekordne Rahvaliiga hooaeg algas meil seekord kodumänguga FC Wertykali vastu. Nende vastu on hooaega alustatud juba kolm viimast aastat. Mängud on olnud kõik võitluslikud ja väravad pole jäänud löömata.

Arvestades eelmist edukat hooaega, siis kõigil on kindlasti hinges soov võita. Selle hooaja põhieesmärgid on siiski mängu nautida. Kindlasti ka soov võita pole kuhugi kadunud, aga peame siiski realistideks jääma.

Mäng algas meile isegi üllatuslikult, sest saime ise mängu domineerida. Kuigi vastane nõelas vastu pidevalt. 9.minut saigi meie parema kaitse võitluse kaotusest alguse olukord, kus väga terava pealelöögi täpselt vasakusse nurka posti kõrvale sooritas Steve Kurvits ja Wertykal asus juhtima 1:0. Ei läinud palju mööda kui pika tsenderduse suutis Gunnar väga kõrge kaarega üle väravavahi suunata. Esmapilgul tundus, et pall lendab kõrge kaarega üle värava, aga kõigile üllatuseks langes see otse väravasse. Seisuks 1:1. 2 minutit hiljem tulime omakorda ise vasturünnakule ja tänu vastase kaitse laiali tõmbumisele avanes suurepärane võimalus pealelöögiks Cristoferil. Seda võimalust ei saanud lihtsalt kasutamata jätta ja seis meile 2:1. Jätkus meie poolt väga ilus mäng. Vastased tülitsesid juba omavahel. 40 minutil, kui meil oli järjekordne nurgalöök kasutada, langes pall värava ette, kus meeste segaduses suutis Rait sooritada väga kauni pealelöögi ja seis 3:1. Sellisel seisul mindi ka puhkama.

Teisel poolajal olid vastased nagu ümbersündinud. Teise poolaja esimest poolt võib nimetada Kristjan Moksi (Võru JK II Liiga) sooloks. Tema algatatud rünnakud keskväljalt lõid piisavalt segadust ja ohtlikud pealelöögid tekitasid olukordi värava ees. Mängu väga otsustavateks minutiteks olid 52-57 minutid. Kristjan Moks tõmbas haneks kaitsemehed ja lõi tugevalt peale, kui esmapilgul tundus, et väravahat tõrjus, siis pall siiski vaikselt libises üle kinnaste ja veeres väravasse. Seejärel lõi oma teise värava Steve Kurvits. Paar minutit hiljem virutas pommlöögi ristnurka taas Kirstjan Moks. Kiirelt 4:3 vastaste kasuks. Meie meestel langes sellest tuju ja sellist võitlusvaimu nagu esimesl poolajal näidati, kahjuks enam polnud. Kindlasti hakkas tunda andma ka väsimus. Kümmekond minutit enne lõppu tsenderdasid vastased vasakult äärelt ning väravavahi ja kaitse arusaamatusest said vastased veel ühe värava lüüa. Selle suunas peaga väravasse Maiger Raag. 5 minutit enne lõppu käis pall küll veel vastaste väravas, aga kohtunik seda ei lugenud, sest nägi Heigo tegutsemises väravahi vastu viga. Teine poolaeg domineerisid vastased ja saavutasid sellega võidu 5:3. See on Wertykalile esimeseks võiduks Rahvaliigas Laheda üle.

Me ei saa nüüd kaukas norutama jääda, sest juba vähem kui 20 tunni pärast kohtume Otepääl sealse PJK Revali meeskonnaga.