Taas on möödunud kiirelt aasta ja talihooaja lõppemise tähistamiseks korraldati järjekordne
Bowlinguturniir, seekord juba seitsmes, mis leidis aset Põlva EDU Bowlingukeskuses 3.mail.

Registreerimine näitas, et on oodata rekordarv osalejaid. Nii ka läks. Kuigi viimasel hetkel oli
taas althüppajaid, siis lõppnumbrid olid sellised: mehi 20 ja naisi 10.

Turniiri kulg on viimastel aastatel olnud sarnane. Algul visatakse kvalifikatsioonivoor, kus
tekib pingerida, mis küll ei pruugi vastata võimetele, aga selle alusel jagunevad võistlejad
gruppidesse. Edasi algavad väljalangemislahingud ja nii kuni võitja selgumiseni.

Nagu igal aastal, siis ka sellel aastal juhtus nii, et peale kvalifikatsiooni etteotsa kuulunud
mängijad, langesid kõrgete kohtade konkurentsist kohe veerandfinaalides. Seekord tabas
ebaedu Urmot (3 asetus) ja Tanel Pindit (4 asetus). Naiste turniiril aga ei jõudnud edasi
esimese asetusega Piia, kes pidi seekord edasi mängima madalamate kohtade eest.

Põnevalt kulgesid kõik lahingud. Eriti võrdse poolfinaali pakkusid Tanel Tammemägi,
Heiko, Allar ja Davis. 2 vooru enne lahingu lõppu tundus, et Tanel võtab oma ja rühib finaali.
Päris nii siiski ei läinud. Kui Tanel lõpetas oma üritused näitas ekraan punktiskooriks 133.
Järjekord oli jõudnud Heikoni. Tema viimane seeria oli küll kena ja ka Heiko ise hüppas
rõõmust, kuid ekraanile ilmunud lõppskoor valmistas siiski pettumuse – 132 punkti ja 1 punkt
vähem ei taganud finaalikohta. Keerulisem seis oli Allaril, kellel oli kindlasti strike´i vaja.
Nii ka juhtus. Temagi skooriks jäi 133 punkti. Siinkohal osutus paremaks Allari streikide arv
3 Taneli 1 vastu. Visata jäi veel Davisel, kellel ootamatult tekkis ka võimalus tõusta finaali.
Selleks oli vaja visata 2 strike´i. Esimene küll tuli, aga kahjuks teist mitte ning paraku tuli
leppida 123 punktiga poolfinaalis viimase kohaga.

Meeste finaali jõudsid kahekordne võitja Tarvo ja kolm finaali uustulnukat Allar, Andres
ja üldse esmakordselt osalev Cristofer. Peale rasket võitu poolfinaalis, sai ka finaalis hästi
minema Allar. Tõenäoliselt ei mõjunud see tiitlikaitsjale hästi ja lõi mängurütmi sassi. Allar
valitses finaali kindlalt ja 194 punkti tagas kindla võidu ja me saime turniiri ajaloos uue
võidumehe. 2 finaalidebütanti ei suutnud samuti oma mängu finaalis käima saada ja see andis
teise koha siiski Tarvole 137 punktiga. Kolmas Cristofer 123 ja kõige ebameeldivam neljas
koht Andresele 108 punktiga.

Sellel aastal osales rekordarv naisi – 10. Punktiskoorid olid naistel sellel aastal
tagasihoidlikumad kui varasematel aastatel. Pinget jagus see-eest igasse mängu. Finaali
jõudsid Eve, Kaili, Mergit ja Vaivika. Medalid jagati alles viimases voorus, kus kõige rohkem
põrus Mergit ja paraku sellest tulenevalt pidi seekord rahulduma 80punkti ja neljanda kohaga.
Punkt rohkem ja kolmas koht läks Evele. Teine koht 87 punkti Kaili ja teist aastat järjest
võitis Vaivika. Turniiri ajaloos oli see talle juba kolmas võit.

Superfinaalis kohtusid Allar ja Vaivika. Nagu eelmiselgi aastal, siis ka seekord oli võimalik
naisel endale boonuspunkte loosi abil juurde saada. Paraku jäi ka nendest väheks ja
esmakordselt sai aastaks karika enda valdusse Allar.

Turniiri parima skoori saavutas seekord Davis 213 punkti. Parim keskmine skoor jäi Tarvole