VIII Bowling CUP

Posted on mai 3, 2014

2.mai õhtul kogunesid suurem osa Laheda SK liikmeid Põlva EDU bowlingusse, et maha pidada juba VIII Laheda SK Bowling CUP.

Osavõturekord jäi küll purustamata, aga kohale oli tulnud kõigi turniiride põhjal rekordi kordamine meeste osaluses – 21. Naisi seekord 7, mis teeb kokku 28. Eelmine aasta oli osalejaid 30, mis on seni ka rekordiks.

Turniir algas soojendusvooruga, mille alusel moodustati meestel 5 neljaliikmelist veerandfinaal- ja naistel 2 poolfinaalgruppi. Eelvooru parim meestest oli Rauno 170 punkti ja naistest Vaivika 111 punktiga.

Traditsioone ei rikutud ka sellel aastal. Eelvooru esimene ja kolmas asetus (Rauno ja Innar) langesid medalite heitlusest kohe veerandfinaalis. Poolfinaali pääsesid igast grupist 2 paremat kohta ja lisaks 2 parima tulemusega kolmandat kohta. Nendeks õnnelikeks olid Andres ja Madis.

Mängud jätkusid kolme poolfinaalnelikuga, kust otse edasi pääses võitja ja lisaks parim teine koht. Tarvo läks finaali ülekaaluka eduga kogudes 197 punkti esimeses poolfinaalis. Teises poolfinaalis piisas Randol võiduks 151 punktist. Kolmandas nelikus oli kõige põnevam. Igas voorus muutus seis. Kui voor enne lõppu tundus, et sellest nelikust saavad edasi esimesed 2, siis juhtus midagi sellist, mis mõnele jääb hinge veel kauaks. Esmalt ootas esimese poolfinaali teine Elari 139 punktiga, et kas tal on võimalus finaali saada. Allar suutis viimases voorus vajalikud kurikad maha saada ja 149 punktiga endale finaalkoha tagada. Viskama läks Davis, kellel oli vaja maha saada vähemalt 8 kurikat, et edestada Elarit. Nii ka juhtust. Üleval oli veel 2 kurikat ja tundus, et edasi juhtuval pole enam tähtsust, sest finalistid on selgunud. Davisel oli üleval 2 kurikat ja tabamuse korral veel lisavise 10 kurikaga. Davis tabas 2st 1 ja skooriks 141. Juba rõõmustades tuli kõrvalrajalt järsku üllatuspomm. Agrisel oli enne viimast vooru 113 punkti ja miski ei tundunud ohtlikuna kuni 2 strike oli ära visatud ja tablool 133 punkti ja viimane vise. Viimane vise lõi maha 8 ja summa samuti 141. Võrdsete punktide alusel sai määravaks Agrise 3 strike Davise 1 vastu. Dramaatiline aga põnev lahendus poolfinaalile.

Finaalis valitses taas Tarvo 175 punkti. Eelmise aasta võitja Allar kogus teisena 140 punkti. Üle noatera finaali jõudnud Agris võttis pronksi 131 punktiga.

Naiste turniiril edenesid poolfinaalidest edasi Nati, Kaili, Ruth ja Vaivika. Esmakordselt krooniti võitjaks Ruth, Teise koha teenis Nati ja kolmas seekord Vaivika.

Superfinaali eel tõmbas Ruth endale eduks +45 punkti. Paraku jäi sellest siiski väheks. Tarvo hea seeria jätkus ja tulemuseks kolmas tiitel. Lisaks tiitlile jäi ka päeva parim skoor 202 Tarvo nimele. Tulemused ja turniiri tabelid leiab siit.

Järgmine Bowlinguturniir juba aasta pärast.