Võidetud viik Rahvaliigas

Posted on juuli 22, 2012

22.juuli päiksepaistelise ja tuulise õhtu sai veeta Tilsi staadionil, elades kaasa Laheda SK-le järjekordsel Rahvaliiga mängul. Seekord sõitis meile külla Roosu SK võistkond. Varasemalt oleme kohtunud kahel korral Sulbi palliplatsil, kus peale on jäänud mõlemal korral Roosu – 2:0 ja 5:1.

Nagu eeldasime, et tuleb võrdne mäng, nii ka läks. Meie sündroom – mitte väravaid lüüa, jätkus ka täna. Vastasel polnud ka püssi sihik paigas ja kõmmutasid nemadki oma võimalused metsa. Paraku nagu meile omane, ei suutnud me enda trahvikastis palli ära klaarida ja kuidagi sai sealt vastane palli teele saata, mis kukkus väravavahile püüdmatult täpselt lati alla, Roosu asus juhtima 1:0. Õnneks pead norgu ei lastud ja mäng jätkus. Poolaja keskel tahtis Üllar paremalt äärelt tsenderdada, aga meie õnneks pall kukkus täpselt tagumise posti juurde lati alla väravavahile püüdmatult, seis 1:1. Vastastel oli esimesel poolajal veel suurepärane võimalus, kui esmalt meie väravavaht Margus tõrjus, aga seejärel tagasi põrkunud palli löödi veel ning sedapuhku jäi väravajoonel pallile ette Ivo. Poolaeg lõppes 1:1.

Teisel poolajal kohe esimesel minutil saadi vastastelt pall ja mitme ilusa söödu tulemusena oli Rauno väravavahiga silmitsi ning suutis palli väravasse lükata. Asusime juhtima 2:1.  Kümme minutit hiljem said vastased karistuslöögi 20-25m kauguselt, mis kaunilt realiseeriti – 2:2. Taaskord 10min hiljem sooritati mängusituatsioonist 30m kauguselt kauglöök, mis meie kahjuks jälle täpselt lati all maandus ja vastased asusid 3:2 juhtima. Järgmise 10minuti pärast oli meie kord skoorida, kui vasturünnaku lõpetas Davis, lüües karistusala joonelt alla vasakusse nurka ja väravavahi eksimusest oligi pall väravas – 3:3. Mäng polnud veel otsustatud ja 78.minutil tegid omakorda vasturünnaku vastased ja kübaratrikiga sai hakkama Kristjan Kurrikoff, kui ta kahe kaitse vahelt läbi sai ja ka väravavahist palli üle tõstis. Aega jäi veel 10minutit, et seisu parandada. 5min enne mängu lõppu mängis Roosu kaitsja väga rumalalt enda trahvikastis käega ja meie kasuks määrati penalti. Lööma asus seda meie väravavaht Margus. Väravavahtide duellis jäi meie mees peale, kuigi esimest sooritus ei loetud meie meeste liigse rutakuse tõttu trahvikasti ründamise eest. Õnneks oli Margusel külma närvi ja ta suutis ka teisel katsel palli väravasse toimetada. Kuigi lõpus oli veel võimalusi, siis mängu tulemuseks jäi võitluslik viik 4:4.

Kokkuvõttes tuleb rahul olla, et saime vähemalt viigi eest 1punkti, aga arvestades seda, kui palju me jätsime taas olukordi kasutamata, siis veidike jääb tänane tulemus ka kripeldama. Tänase mängu parimaks saab Margus, seda mitte värava kaitsmise eest, kuigi oli ka sellised tõrjed, mis päästsid väravast, vaid kindla penalti realiseerimise ja viigi saavutamise eest.

Jäänud on veel 2 mängu – Võrus ja teine 18.augustil Tilsi staadionil. Oleme jätkuvalt oma eesmärgi täitmise graafikus, puudu on veel 5punkti.