Võistkonna Rahvaliiga väravate rekord viis võidule

Posted on juuli 26, 2015

Ilmateate järgi pidi õues möllama torm ja lausa kallama vihma. Paraku nii see polnud ja hoopiski oli soe ning lausa lämbe suvepäev, mida jahutasid mõõdukad tuuleiilid. See aga sobis suurepäraselt meie kuuenda Rahvaliiga mängu ärapidamiseks.
Vastased olid saabunud täna Tõrvast. Tabelis neil kirjas enne tänast 4 kaotust ja võit Vastseliina üle. Paberil kõike paika pannes tundusime kandvat favoriidikoormat.
Teatavasti mängime koduplatsil alati 11v11, kuid vastased saabusid ainult 9 mehega. Vähe aru pidades, otsustasime siiski aumeeste mängu kasuks ja panime ka ise platsile 9 mängijat. Mäng algas kohe meie ohtlike rünnakutega. Päris mitmete võimaluste luhtumisele vaatamata, suudeti avavärav siiski väga kiiresti ära lüüa. 7.minutil avas skoori Üllari seinasöödust Davis. Mõnda aega mängiti taas võrdselt. Arvestades meie rohket meeste arvu tänasel mängul, siis tegime ka ohtralt vahetusi, et mänguaega kõigile jaguks. Edukalt sekkus pingilt Raul, kui suutis vastastele oma kiirust näidata ja kahel korral järjest skoorida. Need olid tema esimesed ametlikud kollid algaval karjääriredelil. Mõni minut hiljem õnnestus ka Davisel oma teine värav lüüa, kui trahvikastis koperdades sai mööda nii kaitsjast kui imekombel ka väravavahist.
Peale teist väravat oli saanud üks vastaste mängijatest vigastada. Veidi platsi kõrval lamamist ja Tõrva tiim otsustas oma väravavahi ründesse vahetada ja vigastatud mees asus puuri valvama. Poolaja lõpu eel kandiski see juba vilja, kui Mattias Malm (algkoosseisu väravavaht) suutis kauni kaarpalli kõigist üle tõsta ja see omakorda langes otse värava ristnurka. Seisuga 4:1 esimene poolaeg ka lõppes.
Teise poolaja alguses sai oma esimese tabamuse sellel hooajal kirja ka Märt. Eduseisus muututakse lohakamaks ja karistust polnud kaua oodata. Vastaste nurgalöögi ajal suutis nende tänane staar Mattias Malm kuidagi meie kolme mängija vahel tsenderduse omaks võtta ja oma teise värava ära kõmmutada.
Kuna vastastel vahetusmehi polnud, siis hakkas see neil vaikselt tunda andma. Teise poolaja keskel kümnekonna minuti jooksul löödi veel kuus väravat. Kaks nendest sai kirja Üllar, ühe lisasid Toni, Tõnu, Gerrit ja Allar. Mänguminuteid jagus täna kõigile piisavalt. Lõpunumbrid näitasid meile Rahvaliiga ajaloo suurimat võitu – 11:2. Varasemalt olime suutnud ühes mängus lüüa 8 väravat. Tabeliseis on üllatuslikult põnev, sest hetkel on neljal võistkonnal 12punkti. Liidrikohta hoiab FC Kääpa, kes pole veel kaotusi tunnistanud. Meie platseerume hetkel kolmandal kohal.
Jäänud veel 2 mängu – Väimela ja Kääpa. Täna küll publikurekordit ei sündinud, aga suured tänud kõigile, kes väljaku ääres taas kaasa elasid.